Wszystko zaczyna się na poziomie myśli

Życie jest snem. Brzmi to jak tanie hasło marketingowe i mało kto zatrzyma się przy nim, aby chwilę pokontemplować. Czyż nie byłoby to wspaniałe, gdybyś miał wpływ na wszystko, co się wokół Ciebie dzieje, mógł wyśnić  sobie wszystkie swoje potrzeby, pragnienia, relacje z innymi ludźmi, z naturą, swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych? Nie znam człowieka, który odpowiedziałby “nie” na zadane pytanie. Pragnieniem każdego człowieka jest być szczęśliwym. Dlaczego więc robimy tak wiele, aby sobie to szczęście odebrać? I “robimy” nie jest tu najtrafniejszym określeniem, bo wszystko zaczyna się na poziomie myśli i bardzo często na tym poziomie też się zatrzymuje. Jesteśmy przepełnieni przekonaniami, które filtrują nasz odbiór rzeczywistości, tego, jak pewne rzeczy postrzegamy i tego, w jakim kierunku podążamy ze swoimi działaniami. Te filtry są w nas głęboko zakorzenione i często nie mamy pojęcia, że w ogóle są, bo towarzyszyły nam całe życie. Są z nami od zawsze, są częścią nas, wynikają często z naszej historii, a nawet historii naszych przodków.

Pozbycie się tych przekonań i ukierunkowanie swoich myśli w tę stronę, która rzeczywiście będzie nam służyć i będzie przynosić nam szczęście, to jeden z elementów hawajskiej tradycji i filozofii życia. To, na czym skupiamy swoją uwagę i swoje myśli to to, co wydarzy się w naszym życiu. Energia podąża za naszą uwagą, płynie tam, gdzie płyną nasze myśli i pragnienia, i rezonuje ze wszystkim powodując reakcje. Te reakcje to efekt naszej kreacji rzeczywistości.

Wszystko jest w zasięgu ręki. Trzeba tylko w to uwierzyć i zrobić to naprawdę szczerze, z głębi serca, w prawdzie ze sobą. Mamy niezwykłą moc wpływania na swoje życie, rzeczywistość wokół nas, wszystko jest kwestią tego, w którą stronę będziemy patrzeć. A zawsze mamy do wyboru więcej niż jeden kierunek patrzenia. Nie patrz tylko przez okno, za każdą ścianą dostępna jest dla Ciebie nieograniczona przestrzeń do odkrycia.


OHA masaż Lomi Lomi Nui Gdańsk - wpis1